Michelin - Powersports Tire Scorcher 31 Front 100/90B19 57H Bias Belted TL/TT [MPN: 16136]
Skip to product information
1 of 2
Brand: Michelin - Powersports MPN: 16136
Up to 7% off
Est Arrival: May 16–20
Ships same day
In stock
  • Harley-Davidson® branding on the sidewall
  • Blackwall
Aspect Ratio90
ConstructionB (Bias Belted)
Dimensions26 in x 26 in x 4 in
FeaturesE-Marked
Inside Diameter19 in.
Load Index57
Load/Speed-Index57H
Market SegmentCruiser / Street
ModelSCORCHER 31
MPN16136
MPN Alt 0307-0065, 834269, 87-9433
PositionFront
Product NameTire
Product TypeTires
Quantity1
Section Width100 / 100 mm