Hot Cams Valve Shims 10.00x2.20mm - 5/Pack [MPN: 5PK1000220]
Skip to product information
1 of 5
Brand: Hot Cams MPN: 5PK1000220
Ships same day
Out of stock
  • Replacement packs of shims to refill Valve Shim Kits
Dimensions7 in x 4 in x 1 in
MaterialSteel
MPN5PK1000220
MPN Alt 0926-1281, 565585, 870827, hoc5PK1000220, 68-1000220
Outside Diameter10 mm / 10,00 mm / 10.00 mm
Product NameShim
Product TypeEngine
Prop65See Item Description
Size10x2.20 mm / 2.2 mm
Thickness2,20 mm
TypeValve
Units5 Pack
Valve Shim Thickness Metric2.20 mm