Hot Cams Valve Shim - 13 x 2.95 - 5/Pack [MPN: 5PK1300295]
Skip to product information
1 of 2
Brand: Hot Cams MPN: 5PK1300295
Est Arrival: May 16–20
Ships same day
Low stock
  • Replacement packs of shims to refill Valve Shim Kits
ColorSilver
Dimensions13 x 2.95mm
Dimensions5 in x 2 in x 1 in
MaterialSteel
MPN5PK1300295
MPN Alt 567992, 0926-2339, 871063, hoc5PK1300295
Outside Diameter13,00 mm / 13.00 mm
Product NameShim
Prop65See Item Description
Size13x2.95mm
Thickness2,95 mm
TypeValve
Units5 Pack
Valve Shim Thickness Metric2.95 mm