Hot Cams Valve Shim - 13 x 2.80 - 5/Pack [MPN: 5PK1300280]
Skip to product information
1 of 2
Brand: Hot Cams MPN: 5PK1300280
Est Arrival: May 16–20
Ships same day
In stock
  • Replacement packs of shims to refill Valve Shim Kits
ColorSilver
Dimensions13 x 2.80mm
Dimensions5 in x 2 in x 1 in
MaterialSteel
MPN5PK1300280
MPN Alt 871060, 0926-2336, 567989, hoc5PK1300280
Outside Diameter13,00 mm / 13.00 mm
Product NameShim
Prop65See Item Description
Size13x2.80mm
Thickness2,80 mm
TypeValve
Units5 Pack
Valve Shim Thickness Metric2.80 mm